Hlavní město Mississippi

Hlavním městem státu Mississippi je město Jackson. Nachází se v centrální části státu a je zároveň jeho největším městem se zhruba 170 tisíci obyvateli.

Oblast dnešního města Jackson byla poprvé osídlena Louisem LeFleurem a vesnici se na základě toho začalo říkat LeFleur's Bluff. Rozvíjet se však začala až ve dvacátých letech 19. století. V roce 1821, rok po ustanovení Mississippi oficiálním státem USA, bylo rozhodnuto o tom, že hlavním město by mělo být lokalizováno co možná nejblíže středu státu. Vzhledem k tomu, že v naprostém středu státu byla bažina, padlo nakonec rozhodnutí právě na LeFleur's Bluff. Město bylo následně pojmenováno po bývalém prezidentu USA Andrew Jacksonovi.

V průběhu americké občanské války byl Jackson jedním z hlavních center Konfederace. V jeho okolí a přímo v něm se odehrálo několik bitev a v roce 1863 vojenské síly Unie město nechali kompletně vyhořet.

Mezi nejvýznamnější památky v Jacksonu patří sídlo guvernéra postavené v roce 1839 či radnice, jež byla v občanské válce využívána jako nemocnice.

Hlavní město
NázevJackson
Počet obyvatel175 437
Výběr z fotogalerie
Capitol v Mississippi
statyUSA.cz nepřebírají žádnou odpovědnost za přesnost a úplnost zobrazovaných dat | © statyUSA.cz 2014
Kontakt
  |   Ochrana soukromí   |   Archiv