Hlavní město Oklahomy

Hlavním městem státu Oklahoma je město Oklahoma City. Osídleno bylo v roce 1889 a krátce po vzniku státu Oklahoma v roce 1907 se stalo jejím hlavním městem. Dnes má Oklahoma City více než 600 tisíc rezidentů.

Oklahoma City bylo osídleno v roce 1889 poté, co byla oblast dnešního města uvolněna státními úřady k osídlení. Město se rychle rozrůstalo a během následující dekády zdvojnásobilo počet obyvatel. V době, kdy byla Oklahoma přijata jako oficiální stát Unie, již počtem obyvatel Oklahoma City převýšila do té doby největší město Guthrie a stala se v roce 1910 hlavním městem nově vzniklého státu.

Počasí v Oklahoma City má subtropický charakter - léta jsou velmi horká s vysokou vlhkostí vzduchu; extrémní počasí však dokáže redukovat pro Oklahomu charakteristické větrné počasí. Přesto nejvyšší průměrné teploty v létě dosahují téměř 35 stupňů Celsia. Zimy bývají relativně mírné, kdy denní teploty v průměru vyšplhají k deseti stupňům. Srážky jsou nejčastější na jaře a na podzim; obvyklé jsou i prudké bouře, která někdy přerůstají do tornád.

Oklahoma City je známé jako důležitý farmářský trh; je to obchodní, průmyslové a finanční centrum státu a také jedno z center amerického ropného průmyslu. Nachází se zde řada pamětihodností a muzeí, např. Capitol, Státní historické muzeum či National Cowboy and Western Heritage Museum.

Hlavní město
NázevOklahoma City
Počet obyvatel579 999
Výběr z fotogalerie
Centrum Oklahoma City
statyUSA.cz nepřebírají žádnou odpovědnost za přesnost a úplnost zobrazovaných dat | © statyUSA.cz 2014
Kontakt
  |   Ochrana soukromí   |   Archiv