Hlavní město Wyomingu

Hlavním městem státu Wyoming je město Cheyenne. Město bylo založeno v roce 1867 a dnes je se zhruba 60 tisíci obyvateli největším městem státu Wyoming.

Město bylo založeno v roce 1867 na místě, kde tehdejší železnice Union Pacific měla překlenout jeden z přítoků řeky South Platte River. Pojmenováno bylo po kmeni Čejenů (Cheyenne), jednom z nejznámějších kmenů domorodých indiánů z oblasti Velkých plání (Great Plains). Nachází se v samém jihovýchodním cípu státu Wyoming.

Poté, co železnice do tohoto města ještě v roce 1867 dorazila, začalo město rychle růst; tento rozvoj byl dále podpořen otevřením nalezišť zlata v blízkosti města. O dva roky později v roce 1869 již byl Cheyenne určen hlavním městem tehdejšího teritoria Wyoming a po vzniku oficiálního státu i jeho hlavním městem.

Dnes je Cheyenne největším obchodním centrem Wyomingu. Jako v jiných amerických hlavních městech stojí za shlédnutí zejména budova Capitolu a taktéž budova Nejvyššího soudu, ve které se nachází historické muzeum a knihovna.

Hlavní město
NázevCheyenne
Počet obyvatel59 466
Výběr z fotogalerie
Wyoming State Capitol
statyUSA.cz nepřebírají žádnou odpovědnost za přesnost a úplnost zobrazovaných dat | © statyUSA.cz 2014
Kontakt
  |   Ochrana soukromí   |   Archiv